Dəyərli 10 milyonlarla ölçülən, Bakının 8-ci kilometr ərazisindəki “Flaminqo” restoranı ilə bağlı apardığımız jurnalist araşdırmasını bitmiş saymaq olar. İndi söz hüquq-mühafizə orqanlarınındır.
Restoranın sahiblərinin mövqeyini ifadə edən , vaxtilə “Flaminqo”nun icraçı direktoru olmuş Ələkbərov Nizami Azinforum.az-a verdiyi müsahibədə 2009-cu ildə restoranın Naxçıvan daxili işlər naziri Əhməd Əhmədovun göstərişi ilə necə ələ keçirildiyinin tam mexanizmini açıqlayıb.
Restoran hazırda tanınmış iş adamı “Şərurlu İsfəndiyar” kimi tanınan - İsfəndiyar Axundovun mülkiyyətindədir. Nizami Ələkbərov müsahibəsində İsfəndiyar Axundovla bağlı sensasion fikirlər səsləndirdiyi üçün, iş adamı bizimlə görüşüb, məsələyə aydınlıq gətirməsini istədi. “Şərurlu İsfəndiyar” Azinforum.az-a verdiyi videomüsahibədə restoranı 7 milyona aldığını, pulun bir hissəsini əmlak, qalanını nağd şəkildə ödədiyini təsdiqləyib.
O, həmçinin pulun 2 milyonunu onun yanında Naxçıvan Daxili İşlər Nazirliyinin Qasım adlı əməkdaşına restoranın əsl sahibi Cəmil müəllimin girovluqdan azad edilməsi üçün ödəndiyini etiraf edib.