Türkiyə ilə normal münasibətlər qurmaq üçün böyük imkan var.
BUTA.TV xəbər verir ki, bunu Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan parlamentdə hökumət proqramının icrası ilə bağlı hesabatı təqdim edərkən deyib.
“Ermənistanla Türkiyə münasibətlərinin yaxşılaşması diplomatik və siyasi amillərlə deyil, insani dəyərlərlə artdı. Yəni Türkiyədə baş verən dağıdıcı zəlzələyə reaksiya verdikdə. Ankara da öz növbəsində səmimiyyətimizə inanmasaydı, Marqara körpüsünü yükümüz üçün açmazdı. Mirzoyanın Ankaraya səfəri zamanı dalğalanan bayraqlar sadəcə protokol atributları deyil, ümidsizliyin hökm sürdüyü yerdə ümidin yenidən doğulduğuna dair bəyanatdır. Yaxın gələcəkdə ölkələr arasında sərhədlərin açılacağına və iki qonşu arasında normal münasibətlərin əsasının qoyulacağına ümid edirəm. Bu baxımdan, üçüncü ölkə vətəndaşlarının quru sərhədini keçməsi ilə bağlı razılaşmaların həyata keçirilməsi mühüm addım olacaq”, - o bildirib.